Zbožnovská stovka 2023 - výsledky

Přijďte se pobavit na Pyžamový ples

Vložil Pekiš 9. března 2013, 12:37

Oblékněte pyžama a přijďte se pobavit a zatančit si na pyžamový ples, který se koná v sobotu 23. března ve 20:00. Po celý večer Vám bude hrát kapela Quatro. Čeká na Vás spousta dobrého pití a něco k zakousnutí, jsou připraveny soutěže o ceny a bohatá tombola.

Vstupenky budou v prodeji od neděle 17. března po dohodě na telefonním čísle 602 482 943, nebo přímo na místě.

Maťáci roztančili karneval

Vložil Pekiš 25. února 2013, 23:55

V sobotu 16. února jsme zažili další povedený karneval. Opět se zúčastnilo mnoho krásných masek a perfektní výkon podala kapela MAT 4. Soutěži masek tradičně dominovaly skupinové masky. Na třetím místě se umístila jamajská bobová reprezentace, druhá skončila morašická stonožka a vítězkami letošního ročníku se staly pirátky ze Skutče. Děkujeme všem za návštěvu a těšíme se na Vás na Pyžamovém plesu, který se koná 23. března.

Masopustní veselí

Vložil Bára 16. února 2013, 14:31

Jako každý rok, tak i letos 9. února jsme se v dopoledních hodinách sešli v našem kulturním domě, kde na nás již čekali připravené masky, některé zcela nově vyrobené, například masky kominíků. Poté, co jsme se převlékli a nalíčili, jsme se odebrali na náves, kde Laufr požádal pana starostu o vstup do vesnice a masopustní průvod mohl začít. Letošní masopust byl ojedinělý tím, že průvod začínal z druhé strany vesnice než je zvykem.

Masky plnily zodpovědně své funkce - Turci tancovali před každým stavením, nevěsta s ženichem si stěžovali hospodářům, kominíci mazali sazemi všechny přihlížející, medvědáři hlídali neposedné medvědy, květinářky prodávaly krásné květinky, policajti zastavovali projíždějící auta a udržovali pořádek. Nejzodpovědněji se své funkce ujali cikáni, kteří zpět hospodářům prodali nejen slepice, psi a králíky, ale i třeba ptačí budku.


Číst celý článek